Za nami dwudniowe święto siatkówki plażowej

Chwiałka Open 2017

Za nami dwudniowe święto siatkówki plażowej

Opublikowany

Ponad 110 zawodników z całej Polski zjechało do Poznania na turniej kończący sezon siatkówki plażowej.  Po wielu emocjonujących meczach na boiskach pływalni letniej Chwiałka zwycięzcami wśród mężczyzn okazali się Piotr Janiak i Sebastian Kaczmarek, natomiast niedzielny turniej mikstów wygrali Klaudia Parczyńska i Damian Marcjan.

Na zawodników, którzy zjechali do stolicy Wielkopolski, czekały między innymi nagrody finansowe o łącznej puli 3 tysięcy złotych, a także nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego czy biletów wstępu na inne poznańskie obiekty sportowe – Bula Park i Termy Maltańskie. Organizatorzy przewidzieli także niespodzianki indywidualne dla najlepszych zawodników. Nie zabrakło również konkursów siatkarskich, w których brali udział zgromadzeni na trybunach kibice.
W niedzielnym turnieju par mieszanych na piaszczystych boiskach zaprezentowały się 24 zespoły. Zdecydowanymi faworytami do wygranej byli Kamila Płaczek w parze z Michałem Muszyńskim. Jednak już w drugiej rundzie gier po emocjonującym pojedynku zakończonym na przewagi 24:22 musieli oni uznać wyższość Viktorii Walczyk i Michała Szulca z Leszna, przez co ich droga do półfinałów znacznie się wydłużyła. Dalsza rywalizacja tak się potoczyła, że te same pary spotkały się ponownie w meczu o ćwierćfinał. Tym razem lepsi okazali się Kamila i Michał, ale tę walkę przypłacili zdrowiem. W ćwierćfinale ulegli jednak Martynie Tracz i Dariuszowi Tkaczukowi, a wpływ na to miały na pewno skurcze nóg Michała Muszyńskiego.
W pierwszym półfinale granym do 1 wygranego seta Justyna Kozłowska i Aleksander Poznański pokonali Martynę Tracz i Dariusza Tkaczuka wynikiem 21:18. Drugi pojedynek o finał był jeszcze bardziej emocjonujący i zakończył się na przewagi. Klaudia Parczyńska w parze z Damianem Marcjanem pokonali po zaciętej walce Joannę Szczepaniak i Tomasza Koteckiego 25:23. Ta ostatnia para wygrała 2:0 w setach pojedynek o trzecie miejsce, a w wielkim finale Klaudia Parczyńska i Damian Marcjan po bardzo wyrównanym meczu pokonali również 2:0 najlepszą poznańską parę turnieju – Justynę Kozłowską i Aleksandra Poznańskiego.
Martyna Tracz i Dariusz Tkaczuk - jedni z faworytów turnieju przegrali niespodziewanie swój półfinał

Martyna Tracz i Dariusz Tkaczuk - jedni z faworytów turnieju przegrali niespodziewanie swój półfinał

Sobotnie zawody panów wygrali Piotr Janiak i Sebastian Kaczmarek. Piotr jest Mistrzem Polski z 2011 roku i Wicemistrzem Polski z 2012 roku. Natomiast Sebastian jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata i Europy w kategoriach młodzieżowych. Udział tak utytułowanych zawodników świadczy o wysokim poziomie turnieju, dlatego organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej emocji w przyszłym roku.

W naszych tegorocznych turniejach Warta Cup i Chwiałka Open wzięło udział łącznie prawie 300 zawodników. Planujemy zorganizować cały cykl turniejów pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, którego finałem na zakończenia lata ma być Chwiałka Open 2018, z udziałem najlepszych drużyn z eliminacji.

Zbigniew Madoński, Dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji

Dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Zbigniew Madoński nagradza najlepszą poznańską parę - Justynę Kozłowską i Aleksandra Poznańskiego

Dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Zbigniew Madoński nagradza najlepszą poznańską parę - Justynę Kozłowską i Aleksandra Poznańskiego

Chwiałka Open to plażowe zamknięcie sezonu siatkarskiego. Od września zawodnicy przenoszą się do hal sportowych. Był to także przedostatni weekend funkcjonowania pływalni letniej, która z końcem sierpnia zostanie zamknięta aż do czerwca przyszłego roku. Turniej został zorganizowany przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Edukacyjne „Pro Academia” przy wsparciu finansowym Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.
Najlepsze pary turnieju mikstów<br>

Najlepsze pary turnieju mikstów

Końcowa klasyfikacja kategorii mężczyzn:
1 miejsce – Piotr Janiak (Milicz), Sebastian Kaczmarek (Krotoszyn)
2 miejsce – Tomasz Jaroszczak (Poznań), Tomasz Kotecki (Września)
3 miejsce – Dariusz Tkaczuk (Wrocław), Tomasz Wierzbicki (Wrocław)
4 miejsce – Wojciech Paniączyk (Poznań), Artur Kotliński (Poznań)

Najbardziej wartościowy zawodnik turnieju (MVP) – Tomasz Jaroszczak

Końcowa klasyfikacja kategorii mikstów:
1 miejsce – Klaudia Parczyńska (Krotoszyn), Damian Marcjan (Słupca)
2 miejsce – Justyna Kozłowska (Poznań), Aleksander Poznański (Poznań)
3 miejsce – Joanna Szczepaniak (Września), Tomasz Kotecki (Września)
4 miejsce – Martyna Tracz (Kalisz), Dariusz Tkaczuk (Wrocław)

Najbardziej wartościowa zawodniczka turnieju (MVP) – Klaudia Parczyńska (Krotoszyn) Najbardziej wartościowy zawodnik turnieju (MVP) – Damian Marcjan (Słupca)

Nagroda fair-play – Tomasz Kotecki (Września)

Więcej zdjęć na fanpage'u Chwiałka Open na portalu Facebook.

Chwiałka Open

Za nami Chwiałka Open 2017. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Po zdjęciach, które publikowaliśmy na bieżąco, nadszedł czas na podsumowania. W turnieju męskim wzięły udział 32 pary z całej Polski. Po ponad 8 godzinach rywalizacji zwyciężyli Piotr Janiak i Sebastian Kaczmarek. Tuż za nimi uplasowali się Tomek Jaroszczak (MVP) i Tomasz Kotecki (Stanley Ipkiss), a na najniższym podium stanęli Dariusz Tkaczuk i Tomek Wierzbicki. Czwarte miejsce, dające jednocześnie tytuł najlepszej pary z Poznania dla Artur Bułkovsky i Wojtek Paniączyk. Gratulujemy!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Chwiałka Open, fot. B. Guziałek 3.jpg

grafika | 947 KB

Pobierz
Chwiałka Open, fot. B. Guziałek 7.jpg

grafika | 916 KB

Pobierz
Chwiałka Open, fot. B. Guziałek 13.jpg

grafika | 942 KB

Pobierz
Chwiałka Open, fot. B. Guziałek 2.jpg

grafika | 936 KB

Pobierz
Chwiałka Open, fot. B. Guziałek 8.jpg

grafika | 817 KB

Pobierz
Chwiałka Open, fot. B. Guziałek 14.jpg

grafika | 880 KB

Pobierz
Chwiałka Open, fot. B. Guziałek 5.jpg

grafika | 838 KB

Pobierz
Chwiałka Open, fot. B. Guziałek 12.jpg

grafika | 812 KB

Pobierz
Chwiałka Open, fot. B. Guziałek 6.jpg

grafika | 689 KB

Pobierz
Chwiałka Open, fot. B. Guziałek 1.jpg

grafika | 445 KB

Pobierz
Chwiałka Open, fot. B. Guziałek 9.jpg

grafika | 835 KB

Pobierz
Chwiałka Open, fot. B. Guziałek 4.jpg

grafika | 934 KB

Pobierz
Chwiałka Open, fot. B. Guziałek 10.jpg

grafika | 830 KB

Pobierz
Chwiałka Open, fot. B. Guziałek 11.jpg

grafika | 861 KB

Pobierz