Kąpielisko Malta wzbogaciło się o nowe atrakcje

Malta

Kąpielisko Malta wzbogaciło się o nowe atrakcje

Opublikowany

W czwartek odbył się odbiór techniczny nowych atrakcji na kąpielisku Malta. Od teraz mieszkańcy mogą korzystać z plażowych boisk do siatkówki i piłki nożnej, a także strefy do uprawiania street workoutu.

Cieszy mnie, że właśnie w tym miejscu powstały kolejne urządzenia rekreacyjne. Będą mogli z nich korzystać nie tylko wypoczywający na kąpielisku, ale wszyscy goście przebywający nad Maltą. Korzystając z osuszania akwenu wyburzyliśmy niebezpieczne betonowe schody prowadzące do wody, które zastąpiliśmy piaskiem.

Zbigniew Madoński, Dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji

Inwestycja kosztowała 170 tysięcy złotych, a część środków pochodziło z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, w którym mieszkańcy Poznania wybrali do realizacji projekt pod nazwą „Budowa konstrukcji do ćwiczeń z masą własnego ciała nad jeziorem Maltańskim”.
Sezon kąpielowy trwa do 31 sierpnia, ale cześć urządzeń będzie do dyspozycji mieszkańców przez cały rok.
Malta Poznań

Już w najbliższy weekend na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Otwarte Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters w wioślarstwie. Impreza w sobotę i niedzielę. Zapraszamy!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Malta4.JPG

grafika | 2,13 MB

Pobierz
Malta2.JPG

grafika | 1,87 MB

Pobierz
Malta1.JPG

grafika | 1,54 MB

Pobierz
Malta3.JPG

grafika | 1,02 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Rusza lodowisko nad Maltą

temu

We wtorek uruchomione zostanie lodowisko nad Maltą. Miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli tego dnia wejść na lód już od godziny 8:00.
Zmiany w skateparku na Oddziale Rataje

temu

Drewniane rampy Skateparku Wyspa na terenie Oddziału Rataje POSiR zostaną z końcem kwietnia wygrodzone i wyłączone z użytku. Ich stan techniczny zagraża bezpieczeństwu. Wszyscy użytkownicy skateparku będą mogli nadal korzystać z elementów betonowych.
Memoriał Bronisława Szwarca

temu

Blisko 2 tysiące uczniów z Poznania i okolic w środę 25 kwietnia weźmie udział w drużynowych biegach przełajowych na Polanie Harcerza nad Maltą.  Impreza oprócz popularyzacji sportu ma na celu uczczenie pamięci wybitnego lekkoatlety oraz patrioty – Bronisława Szwarca. Zawody są rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczestnicy będą się ścigać na dystansach od 1000 do 3000 metrów. Biegi odbędą się na oznaczonych pętlach w pobliżu Polany Harcerza.
Stanowoisko POSiR w sprawie nierzetelnych informacji publikowanych w mediach na temat rozbiórki budynku na terenie MOS przy ul. Gdańskiej

temu

Konieczność rozbiórki budynku B na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na Śródce nie wynika z postanowienia POSiR, lecz jest wynikiem ekspertyzy, którą w 2017 roku zlecono przed planowanym remontem obiektów przy ul. Gdańskiej.