Kąpielisko Malta wzbogaciło się o nowe atrakcje

Malta

Kąpielisko Malta wzbogaciło się o nowe atrakcje

Opublikowany

W czwartek odbył się odbiór techniczny nowych atrakcji na kąpielisku Malta. Od teraz mieszkańcy mogą korzystać z plażowych boisk do siatkówki i piłki nożnej, a także strefy do uprawiania street workoutu.

Cieszy mnie, że właśnie w tym miejscu powstały kolejne urządzenia rekreacyjne. Będą mogli z nich korzystać nie tylko wypoczywający na kąpielisku, ale wszyscy goście przebywający nad Maltą. Korzystając z osuszania akwenu wyburzyliśmy niebezpieczne betonowe schody prowadzące do wody, które zastąpiliśmy piaskiem.

Zbigniew Madoński, Dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji

Inwestycja kosztowała 170 tysięcy złotych, a część środków pochodziło z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, w którym mieszkańcy Poznania wybrali do realizacji projekt pod nazwą „Budowa konstrukcji do ćwiczeń z masą własnego ciała nad jeziorem Maltańskim”.
Sezon kąpielowy trwa do 31 sierpnia, ale cześć urządzeń będzie do dyspozycji mieszkańców przez cały rok.
Malta Poznań

Już w najbliższy weekend na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Otwarte Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters w wioślarstwie. Impreza w sobotę i niedzielę. Zapraszamy!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Malta4.JPG

grafika | 2,13 MB

Pobierz
Malta2.JPG

grafika | 1,87 MB

Pobierz
Malta1.JPG

grafika | 1,54 MB

Pobierz
Malta3.JPG

grafika | 1,02 MB

Pobierz

Wielkopolanki zwyciężyły na zakończenie cyklu

Reprezentujące Wielkopolskę Gabriela Puławska i Kamila Płaczek zwyciężyły w rozegranym w niedzielę żeńskim turnieju siatkówki plażowej na terenie Ośrodka Przywodnego Rataje. W pokonanym polu pozostawiły 22 zespoły z całej Polski, między innymi ze Śląska, Pomorza czy Łodz