Wielkopolanki zwyciężyły na zakończenie cyklu

Warta Cup 2017

Wielkopolanki zwyciężyły na zakończenie cyklu

Opublikowany

Reprezentujące Wielkopolskę Gabriela Puławska i Kamila Płaczek zwyciężyły w rozegranym w niedzielę żeńskim turnieju siatkówki plażowej na terenie Ośrodka Przywodnego Rataje. W pokonanym polu pozostawiły 22 zespoły z całej Polski, między innymi ze Śląska, Pomorza czy Łodzi. Zawody kończyły cykl turniejów Warta Cup 2017, organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.
Mimo niezbyt korzystnej pogody frekwencja dopisała zarówno wśród zawodniczek, jak i publiczności. Od pierwszego meczu rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy wiele setów rozstrzyganych na przewagi. Ostatecznie w finale spotkały się Gabriela Puławska i Kamila Płaczek z Poznaniankami Joanną Szczepaniak i Aleksandrą Elko. Po meczu rozstrzygniętym w tie-breaku 2:1 wygrały te pierwsze. W meczu o trzecie miejsce Julia Jurczyk-Bury z Pauliną Tomaszewską nie dały szans poznańskiej parze Paulina Pachurka z Sandra Pierzchałą, wygrywając 2:0. Dużym zaskoczeniem było zajęcie przez parę Natalia Bogdanowicz z Dominiką Bilicką, uznawaną przed turniejem za głównego faworyta do zwycięstwa, miejsc 7-8.
MVP, czyli najlepszą zawodniczką turnieju, została przez organizatorów wybrana Aleksandra Elko. W puli nagród było 1500 złotych oraz nagrody rzeczowe. Wygrana para otrzymała 750 złotych, a MVP piłkę do siatkówki plażowej. Warta Cup to cykl turniejów siatkówki plażowej, rozgrywany nad Wartą na boiskach Ośrodka Przywodnego Rataje. Cykl rozpoczął się w maju od turnieju mężczyzn, w którym zwyciężyli Marcin Szczechowicz i Kamil Radzikowski. W czerwcu w rywalizacji mikstów najlepsi okazali się Kamila Płaczek i Michał Muszyński.

Za nami trzy bardzo ciekawe i mocno obsadzone turnieje. Widzimy, że siatkówka plażowa w Wielkopolsce rozwija się bardzo szybko. Dlatego już teraz planujemy kolejne turnieje, nie tylko na terenie Ośrodka Przywodnego Rataje.

Zbigniew Madoński, Dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji

Więcej informacji o turnieju na stronie www.wartacup.posir.poznan.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Warta Cup. B. Guziałek 5.jpg

grafika | 117 KB

Pobierz
Warta Cup. B. Guziałek 2.jpg

grafika | 150 KB

Pobierz
Warta Cup. B. Guziałek 3.jpg

grafika | 86,2 KB

Pobierz
Warta Cup. B. Guziałek 1.jpg

grafika | 101 KB

Pobierz
Warta Cup. B. Guziałek 6.jpg

grafika | 81,7 KB

Pobierz
Warta Cup. B. Guziałek 4.jpg

grafika | 73,1 KB

Pobierz