Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

Opublikowany

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji (POSiR) są Samorządowym Zakładem Budżetowym Miasta Poznania, powołanym do zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców Poznania w dziedzinie sportu i rekreacji. Jego funkcjonowanie nadzoruje Prezydent Miasta Poznania poprzez Wydział Sportu.
Oferta POSiR przygotowywana jest tak, aby tworzyć doskonałe warunki treningowe dla młodych sportowców zawodowych oraz pozwolić poznaniakom uprawiać amatorsko szeroki wachlarz dyscyplin sportowych. Niezależnie od pory roku, każdy może znaleźć dla siebie miejsce z dogodną infrastrukturą, aby uprawiać dowolną aktywność fizyczną.
Współpracujemy z profesjonalistami i instruktorami, z którymi organizujemy zawody sportowe, półkolonie oraz kursy nauki. Rzucamy sportowe wyzwania wszystkim mieszkańcom bez względu na wiek. Najmłodsi biorą udział w grach i zabawach wymagających ruchu – pokazujemy im, że aktywność fizyczna to frajda. Pamiętamy o seniorach, dla których przygotowujemy Spartakiadę Seniorów i którzy chętnie uczestniczą w zawodach Nordic Walking. Mamy też coś dla młodzieży uprawiającej sporty wyczynowe – największy w Poznaniu Skate Park, dający możliwość akrobacji na rolkach, deskorolkach, rowerach BMX i hulajnogach.
Organizując Maraton i Półmaraton promujemy sport, ale też nasze miasto. Wkład POSiR w rozwój regionu został doceniony przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, który przyznał Poznań Maraton certyfikat Marki Wielkopolski „Greater Thing from Greater Poland – Wielkarzecz z Wielkopolski”.

Udostępnij

Golęcin

Ośrodek Golęcin powstał w latach 50-tych wśród pięknie rozwiniętych kompleksów leśnych. Przez kolejne dekady Ośrodek powiększany był o kolejne obiekty sportowe. W latach 1949-52 wybudowano stadion lekkoatletyczny z przeznaczeniem wielofunkcyjnym (lekkoatletyka, piłka noż