Ruszyły zapisy na 8. Poznań Nordic Walking

Ruszyły zapisy na 8. Poznań Nordic Walking

Opublikowany

Miłośnicy spacerów z kijkami mogą się już zapisywać na 8. edycję Poznań Nordic Walking, która odbędzie się 8 października nad Wartą. Uczestnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów – 3,6 lub 7,2 kilometrów.

Zawody mające swój start na terenie Ośrodka Przywodnego Rataje (os. Piastowskie 106a) od kilku lat rozpoczynają sezon jesienny i różnią się od innych tego typu imprez. Nie są bowiem nagradzani najszybsi uczestnicy, lecz tacy, którzy wyróżniają się nienaganną techniką marszu. Przed rokiem na trasę 7. Poznań Nordic Walking wyszło ponad 70 osób, a najstarsza z nich miała 72 lata.
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji liczą, że podobna frekwencja dopisze również w tym roku. Na zachętę zapowiadają pakiet startowy i wspólną rozgrzewkę przed zawodami, a na mecie pamiątkowy medal za udział i ciepły poczęstunek.
Zapisy prowadzone będą do 5 października za pośrednictwem strony internetowej pod adresem www.posir.poznan.pl/nordic-walking/zapisy/ pod numerem telefonu 61 871 06 42. Można także zapisać się osobiście w recepcji klubu Nice Lady Fitness. Koszt uczestnictwa to 20 złotych.
Termin: 8 października (niedziela)
Start godz. 10:00
Rejestracja i odbiór pakietów: od g. 8:00 – 9:45
Miejsce: Ośrodek Przywodny Rataje, os. Piastowskie 106a,
tel. 61 8 71 06 42

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

7. Poznań Nordic Walking (3).jpg

grafika | 1,93 MB

Pobierz
7. Poznań Nordic Walking (1).jpg

grafika | 1,93 MB

Pobierz
7. Poznań Nordic Walking (2).jpg

grafika | 1,72 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wielkopolanki zwyciężyły na zakończenie cyklu

temu

Reprezentujące Wielkopolskę Gabriela Puławska i Kamila Płaczek zwyciężyły w rozegranym w niedzielę żeńskim turnieju siatkówki plażowej na terenie Ośrodka Przywodnego Rataje. W pokonanym polu pozostawiły 22 zespoły z całej Polski, między innymi ze Śląska, Pomorza czy Łodz
Zmiany w skateparku na Oddziale Rataje

temu

Drewniane rampy Skateparku Wyspa na terenie Oddziału Rataje POSiR zostaną z końcem kwietnia wygrodzone i wyłączone z użytku. Ich stan techniczny zagraża bezpieczeństwu. Wszyscy użytkownicy skateparku będą mogli nadal korzystać z elementów betonowych.
Memoriał Bronisława Szwarca

temu

Blisko 2 tysiące uczniów z Poznania i okolic w środę 25 kwietnia weźmie udział w drużynowych biegach przełajowych na Polanie Harcerza nad Maltą.  Impreza oprócz popularyzacji sportu ma na celu uczczenie pamięci wybitnego lekkoatlety oraz patrioty – Bronisława Szwarca. Zawody są rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczestnicy będą się ścigać na dystansach od 1000 do 3000 metrów. Biegi odbędą się na oznaczonych pętlach w pobliżu Polany Harcerza.
Stanowoisko POSiR w sprawie nierzetelnych informacji publikowanych w mediach na temat rozbiórki budynku na terenie MOS przy ul. Gdańskiej

temu

Konieczność rozbiórki budynku B na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na Śródce nie wynika z postanowienia POSiR, lecz jest wynikiem ekspertyzy, którą w 2017 roku zlecono przed planowanym remontem obiektów przy ul. Gdańskiej.