Wyburzą budynek na terenie ośrodka sportowego

Wyburzą budynek na terenie ośrodka sportowego

Opublikowany

Na Śródce znajduje się Młodzieżowy Ośrodek Sportowy z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej, kortami tenisowymi i bieżnią lekkoatletyczną. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji chciały w przyszłym roku wyremontować na terenie ośrodka budynek socjalno-magazynowy. Niestety ekspertyza techniczna pokazała, że jest on już bardzo zniszczony, a grunty pod budynkiem są tak niestabilne, że najlepszym rozwiązaniem będzie się jego rozbiórka.
Fot. POSiR 2.JPG
Budynek powstał w latach 60-tych ubiegłego wieku jako tymczasowe zaplecze w trakcie budowy obiektów sportowych. Później, w związku z deficytem pomieszczeń, został przekształcony w magazyny. Dwa pomieszczenia były także wykorzystywane przez klub sportowy i lokalne stowarzyszenie. Ogólny wygląd budynku budził jednak wiele zastrzeżeń – ubytki w tynku, zarysowania, wilgoć i pęknięcia. Dlatego na 2018 roku planowano remont, a w ostatnich miesiącach zlecono ekspertyzę techniczną budynku.
Fot. POSiR 5.JPG
Według pracowników biura projektowego dalsze bezpieczne użytkowanie obiektu jest niemożliwe, gdyż budynek został niewłaściwie posadowiony na niestabilnych gruntach. Pomimo doraźnych napraw i remontów degradacja konstrukcji postępuje bardzo szybko, a dalsza eksploatacja budynku stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników.

Dziś przekażemy taką informację najemcom, którzy będą mieli miesiąc na opuszczenie budynku. Nie możemy narażać nikogo na niebezpieczeństwo, tym bardziej dzieci trenujących na naszych obiektach.

mówi Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

15 grudnia budynek zostanie wyłączony z użytkowania, a w 2018 roku całkowicie wyburzony. W jego miejscu powstanie parking lub zielone tereny rekreacyjne.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Fot. POSiR 4.JPG

grafika | 5,5 MB

Pobierz
Fot. POSiR 5.JPG

grafika | 5,15 MB

Pobierz
Fot. POSiR 3.JPG

grafika | 4,5 MB

Pobierz
Fot. POSiR 2.JPG

grafika | 5,19 MB

Pobierz
Fot. POSiR 1.JPG

grafika | 3,58 MB

Pobierz

Śródka: wyburzą budynek w Młodzieżowym Ośrodku Sportowym.

epoznan.pl