Wyburzą budynek na terenie ośrodka sportowego

Wyburzą budynek na terenie ośrodka sportowego

Opublikowany

Na Śródce znajduje się Młodzieżowy Ośrodek Sportowy z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej, kortami tenisowymi i bieżnią lekkoatletyczną. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji chciały w przyszłym roku wyremontować na terenie ośrodka budynek socjalno-magazynowy. Niestety ekspertyza techniczna pokazała, że jest on już bardzo zniszczony, a grunty pod budynkiem są tak niestabilne, że najlepszym rozwiązaniem będzie się jego rozbiórka.
Fot. POSiR 2.JPG
Budynek powstał w latach 60-tych ubiegłego wieku jako tymczasowe zaplecze w trakcie budowy obiektów sportowych. Później, w związku z deficytem pomieszczeń, został przekształcony w magazyny. Dwa pomieszczenia były także wykorzystywane przez klub sportowy i lokalne stowarzyszenie. Ogólny wygląd budynku budził jednak wiele zastrzeżeń – ubytki w tynku, zarysowania, wilgoć i pęknięcia. Dlatego na 2018 roku planowano remont, a w ostatnich miesiącach zlecono ekspertyzę techniczną budynku.
Fot. POSiR 5.JPG
Według pracowników biura projektowego dalsze bezpieczne użytkowanie obiektu jest niemożliwe, gdyż budynek został niewłaściwie posadowiony na niestabilnych gruntach. Pomimo doraźnych napraw i remontów degradacja konstrukcji postępuje bardzo szybko, a dalsza eksploatacja budynku stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników.

Dziś przekażemy taką informację najemcom, którzy będą mieli miesiąc na opuszczenie budynku. Nie możemy narażać nikogo na niebezpieczeństwo, tym bardziej dzieci trenujących na naszych obiektach.

mówi Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

15 grudnia budynek zostanie wyłączony z użytkowania, a w 2018 roku całkowicie wyburzony. W jego miejscu powstanie parking lub zielone tereny rekreacyjne.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Fot. POSiR 4.JPG

grafika | 5,5 MB

Pobierz
Fot. POSiR 5.JPG

grafika | 5,15 MB

Pobierz
Fot. POSiR 3.JPG

grafika | 4,5 MB

Pobierz
Fot. POSiR 2.JPG

grafika | 5,19 MB

Pobierz
Fot. POSiR 1.JPG

grafika | 3,58 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zmiany w skateparku na Oddziale Rataje

temu

Drewniane rampy Skateparku Wyspa na terenie Oddziału Rataje POSiR zostaną z końcem kwietnia wygrodzone i wyłączone z użytku. Ich stan techniczny zagraża bezpieczeństwu. Wszyscy użytkownicy skateparku będą mogli nadal korzystać z elementów betonowych.
Memoriał Bronisława Szwarca

temu

Blisko 2 tysiące uczniów z Poznania i okolic w środę 25 kwietnia weźmie udział w drużynowych biegach przełajowych na Polanie Harcerza nad Maltą.  Impreza oprócz popularyzacji sportu ma na celu uczczenie pamięci wybitnego lekkoatlety oraz patrioty – Bronisława Szwarca. Zawody są rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczestnicy będą się ścigać na dystansach od 1000 do 3000 metrów. Biegi odbędą się na oznaczonych pętlach w pobliżu Polany Harcerza.
Stanowoisko POSiR w sprawie nierzetelnych informacji publikowanych w mediach na temat rozbiórki budynku na terenie MOS przy ul. Gdańskiej

temu

Konieczność rozbiórki budynku B na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na Śródce nie wynika z postanowienia POSiR, lecz jest wynikiem ekspertyzy, którą w 2017 roku zlecono przed planowanym remontem obiektów przy ul. Gdańskiej.
Wielkanoc z POSiR

temu

Jak co roku Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zachęcają, by nie spędzać całych świąt przy stole. Warto spalić nieco kalorii korzystając z obiektów otwartych w okresie świątecznym.