Seniorzy będą mieli swoje igrzyska w pływaniu

Seniorzy będą mieli swoje igrzyska w pływaniu

Opublikowany

We wtorek 12 grudnia na Termach Maltańskich odbędzie się pierwsza edycja Mistrzostw Poznania Seniorów w pływaniu. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Seniorzy będą mieli do przepłynięcia 50 metrów stylem dowolnym. Klasyfikacja będzie przebiegać z podziałem na płeć i kategorie wiekowe: 60-65 lat oraz 66 lat i starsi. Organizatorzy ustalili limit startujących na 60 osób, jednak w trakcie zapisów musieli tę liczbę zwiększyć.

Cieszy nas, że seniorzy tak chętnie odpowiedzieli na informację o naszej imprezie. Ostatecznie do udziału w zawodach zapisało się 71 osób, a najstarszy zawodnik ma 86 lat

mówi Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Dla najlepszych zawodników przewidziano atrakcyjne nagrody w postaci bonów towarowych i nagród rzeczowych. Na każdego uczestnika czeka także pakiet startowy, a w nim między innymi pamiątkowa koszulka, upominki od organizatorów i wejściówki na trzy godziny na część rekreacyjną Term Maltańskich dla zawodnika i dwóch przyprowadzonych przez niego kibiców. Ponadto zarejestrowani wcześniej kibice (seniorzy) po przyjściu na trybuny Term otrzymają bilety wstępu na inne poznańskie obiekty – pływalnię i do Groty Solnej Galos na Chwiałce. Wszystko po to, aby zaktywizować osoby powyżej 59 roku życia
Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9:30, a wręczanie nagród dla najlepszych na 10:30. Organizatorami wydarzenia są Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Termy Maltańskie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Mistrzostwa Poznania Seniorów (2) Zawodnicy rywalizują.jpg

grafika | 3,08 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zmiany w skateparku na Oddziale Rataje

temu

Drewniane rampy Skateparku Wyspa na terenie Oddziału Rataje POSiR zostaną z końcem kwietnia wygrodzone i wyłączone z użytku. Ich stan techniczny zagraża bezpieczeństwu. Wszyscy użytkownicy skateparku będą mogli nadal korzystać z elementów betonowych.
Memoriał Bronisława Szwarca

temu

Blisko 2 tysiące uczniów z Poznania i okolic w środę 25 kwietnia weźmie udział w drużynowych biegach przełajowych na Polanie Harcerza nad Maltą.  Impreza oprócz popularyzacji sportu ma na celu uczczenie pamięci wybitnego lekkoatlety oraz patrioty – Bronisława Szwarca. Zawody są rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczestnicy będą się ścigać na dystansach od 1000 do 3000 metrów. Biegi odbędą się na oznaczonych pętlach w pobliżu Polany Harcerza.
Stanowoisko POSiR w sprawie nierzetelnych informacji publikowanych w mediach na temat rozbiórki budynku na terenie MOS przy ul. Gdańskiej

temu

Konieczność rozbiórki budynku B na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na Śródce nie wynika z postanowienia POSiR, lecz jest wynikiem ekspertyzy, którą w 2017 roku zlecono przed planowanym remontem obiektów przy ul. Gdańskiej.
Wielkanoc z POSiR

temu

Jak co roku Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zachęcają, by nie spędzać całych świąt przy stole. Warto spalić nieco kalorii korzystając z obiektów otwartych w okresie świątecznym.