Nowoczesne zaplecze tenisowe już działa!

Nowoczesne zaplecze tenisowe już działa!

Opublikowany

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają wszystkich fanów tenisa do Oddziału Rataje na osiedlu Piastowskim, gdzie w marcu oddano do użytku nowoczesne zaplecze tenisowe. Największa nowość to zespół przebieralni z toaletami i natryskami oraz recepcją gdzie po treningu można się zregenerować, zakupić coś do picia albo obejrzeć mecz tenisowy w telewizji.

20180307_141459.jpg

Dzięki zadaszonym kortom, które oddaliśmy do użytku w zeszłym roku fani tenisa uprawiają tę dyscyplinę na naszym obiekcie przez cały rok, a od teraz mogą to robić w naprawdę komfortowych warunkach.

Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR

Nowe zaplecze składa się z szatni damskiej, szatni męskiej oraz szatni dla trenerów. W jednym czasie może z nich korzystać ponad 40 osób. Przy recepcji będzie działał mini bar, a latem do dyspozycji tenisistów i kibiców będzie również taras.

Baza tenisowa w Oddziale Rataje jest systematycznie modernizowana. Od zeszłego roku działają trzy kryte korty z nawierzchnią z mączki hydroslide zapewniającej wysoki komfort gry. Obiekty są ogrzewane, co zapewnia wysoki komfort gry zimą. Hale tenisowe posiadają również rozsuwane boki, co przydaje się w czasie gry latem. Wewnątrz zainstalowano oświetlenie, dzięki czemu gra możliwa jest również po zmroku.

Korty kryte są uzupełnieniem istniejącej już infrastruktury, na którą składają się trzy korty zewnętrzne. Także one przeszły w ostatnim czasie modernizację. Zamontowano na nich nowe oświetlenie. Do korzystania z odkrytych kortów zapraszamy od maja. W tym samym czasie oddamy tenisistom nową ściankę tenisową ze sztucznym oświetleniem.

Kiedy cały kompleks tenisowy ruszy pełną parą, zaprosimy wszystkich fanów tenisa na turniej, który będzie jednocześnie oficjalnym otwarciem obiektu.

Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR

Korty tenisowe w Oddziale Rataje są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-22.00, a w weekendy 8.00-22.00. Zimą funkcjonują tylko korty kryte. Po więcej szczegółów na temat rezerwacji, cennika i wydarzeń na kortach zapraszamy na stronę:

Korty tenisowe | Ośrodek Przywodny Rataje

http://osrodekrataje.poznan.pl/korty-tenisowe/

20180307_140943.jpg20180307_143058.jpg20180307_141257.jpg20180307_141059.jpg20180307_141535.jpg

Udostępnij

Powiązane artykuły
Zmiany w skateparku na Oddziale Rataje

temu

Drewniane rampy Skateparku Wyspa na terenie Oddziału Rataje POSiR zostaną z końcem kwietnia wygrodzone i wyłączone z użytku. Ich stan techniczny zagraża bezpieczeństwu. Wszyscy użytkownicy skateparku będą mogli nadal korzystać z elementów betonowych.
Memoriał Bronisława Szwarca

temu

Blisko 2 tysiące uczniów z Poznania i okolic w środę 25 kwietnia weźmie udział w drużynowych biegach przełajowych na Polanie Harcerza nad Maltą.  Impreza oprócz popularyzacji sportu ma na celu uczczenie pamięci wybitnego lekkoatlety oraz patrioty – Bronisława Szwarca. Zawody są rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczestnicy będą się ścigać na dystansach od 1000 do 3000 metrów. Biegi odbędą się na oznaczonych pętlach w pobliżu Polany Harcerza.
Stanowoisko POSiR w sprawie nierzetelnych informacji publikowanych w mediach na temat rozbiórki budynku na terenie MOS przy ul. Gdańskiej

temu

Konieczność rozbiórki budynku B na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na Śródce nie wynika z postanowienia POSiR, lecz jest wynikiem ekspertyzy, którą w 2017 roku zlecono przed planowanym remontem obiektów przy ul. Gdańskiej.
Wielkanoc z POSiR

temu

Jak co roku Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zachęcają, by nie spędzać całych świąt przy stole. Warto spalić nieco kalorii korzystając z obiektów otwartych w okresie świątecznym.