Zmiany w skateparku na Oddziale Rataje

Zmiany w skateparku na Oddziale Rataje

Opublikowany

Drewniane rampy Skateparku Wyspa na terenie Oddziału Rataje POSiR zostaną z końcem kwietnia wygrodzone i wyłączone z użytku. Ich stan techniczny zagraża bezpieczeństwu. Wszyscy użytkownicy skateparku będą mogli nadal korzystać z elementów betonowych.

Przeprowadzona w marcu kontrola skateparku wykazała, że konstrukcja oraz poszycie drewnianych ramp jest w złym stanie i zagraża bezpieczeństwu osób korzystających z obiektu. Dalsze naprawy elementów skateparku są coraz trudniejsze. Przegniła przez wiele lat użytkowania konstrukcja uniemożliwia montaż nowych płyt poszycia. Rozbiórka drewnianych elementów będzie przeprowadzona po weekendzie majowym.

Według wyceny sporządzonej przez firmę specjalizującą się w budowie i remontach skateparków, remont istniejących obiektów wyniósłby ok. 427 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę, że w 2017 roku zostały zakupione 3 nowe, betonowe elementy za kwotę 205 tys. złotych, korzystniejszym wydaje się zastąpienie starych, drewnianych konstrukcji, kolejnymi figurami betonowymi.

- Na czerwcowej sesji budżetowej Rady Miasta będziemy się ubiegać o środki na zakup 5-6 takich elementów. Są one trwalsze od drewnianych. Warto wspomnieć, że konserwacja skateparku pochłaniała corocznie kilkanaście tysięcy złotych. Liczymy, że przy zastosowaniu konstrukcji betonowych te koszty będą zdecydowanie mniejsze – mówi Zbigniew Madoński, Dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Skatepark Wyspa na terenie POSiR został otwarty w 2009. W najbliższym czasie mają powstać kolejne obiekty tego typu. Będą to skateparki przy ul. Szpaków (Kobylepole), Os. Rusa oraz na Świerczewie. W planach jest również tor do jazdy rowerami BMX na Malcie.
skatepark (65).jpg
skatepark (64).jpg
skatepark (42).jpg
skatepark (5).jpg

Udostępnij

Powiązane artykuły
Memoriał Bronisława Szwarca

temu

Blisko 2 tysiące uczniów z Poznania i okolic w środę 25 kwietnia weźmie udział w drużynowych biegach przełajowych na Polanie Harcerza nad Maltą.  Impreza oprócz popularyzacji sportu ma na celu uczczenie pamięci wybitnego lekkoatlety oraz patrioty – Bronisława Szwarca. Zawody są rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczestnicy będą się ścigać na dystansach od 1000 do 3000 metrów. Biegi odbędą się na oznaczonych pętlach w pobliżu Polany Harcerza.
Stanowoisko POSiR w sprawie nierzetelnych informacji publikowanych w mediach na temat rozbiórki budynku na terenie MOS przy ul. Gdańskiej

temu

Konieczność rozbiórki budynku B na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na Śródce nie wynika z postanowienia POSiR, lecz jest wynikiem ekspertyzy, którą w 2017 roku zlecono przed planowanym remontem obiektów przy ul. Gdańskiej.
Wielkanoc z POSiR

temu

Jak co roku Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zachęcają, by nie spędzać całych świąt przy stole. Warto spalić nieco kalorii korzystając z obiektów otwartych w okresie świątecznym.
1000 przedszkolaków na Sportowym Zajączku

temu

Blisko 1000 przedszkolaków z 40 poznańskich przedszkoli odwiedzi w tym tygodniu Halę Widowiskowo-Sportową Arena w trakcie Sportowego Zajączka. Jest to 16 edycja imprezy organizowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.  Pierwsi przedszkolacy spotkali się z Zajączkiem w poniedziałek 26 marca.