Informacja prasowa - Święto siatkówki na Plaży Wolności

Informacja prasowa - Święto siatkówki na Plaży Wolności

Opublikowany

Ponad 110 zawodników z całej Polski spotka się w Poznaniu w najbliższy weekend, aby stanąć do rywalizacji w turniejach siatkówki plażowej. Warszawa, Wrocław, Bydgoszcz czy Koszalin to tylko niektóre miasta które delegowały swoich reprezentantów na te prestiżowe zawody. Swój udział potwierdzili najlepsi zawodnicy w kraju.

W najbliższy piątek, 11 maja o godzinie 16:00 rozpocznie się Lotto Plaża Wolności Poznań 2018. Dzięki współpracy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji z organizatorami tego projektu, na specjalnie przygotowane boiska w centrum miasta wybiegną 24 pary żeńskie. Następnego dnia o godzinie 9:00 do rywalizacji przystąpią 32 zespoły męskie.

– Turnieje siatkówki plażowej, które przygotowujemy od kilku sezonów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jesteśmy dumni, że możemy rozpocząć nasz cykl w tak reprezentatywnym miejscu jak Plac Wolności.

Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR

Na liście uczestników znajdują się zarówno pary amatorskie, dla których siatkówka plażowa to sposób na spędzanie wolnego czasu, jak i zespoły z olbrzymim doświadczeniem zdobytym w turniejach zawodowych. U pań wśród faworytek wymienia się zwyciężczynie zeszłorocznego turnieju Warta Cup – Kamilę Płaczek i Gabrielę Puławską, srebrne medalistki Akademickich Mistrzostw Polski – Martynę Tracz oraz Anette Ngamayama oraz reprezentujące barwy pierwszoligowego Energetyka Poznań – Natalię Bogdanowicz i Barbarę Cembrzyńską.

Wśród panów do tytułu mistrzów pretendować będą: zwycięzca Chwiałki Open 2017 – Sebastian Kaczmarek w parze z Pawłem Lewandowskim, bracia Andrys oraz Michał Korycki i Martin Chiniewicz. O najwyższe laury powalczą z pewnością również Dariusz Tkaczuk i Tomasz Wierzbicki – najlepsza ekipa ubiegłorocznych zawodów POSiR. Wśród Wielkopolan największe nadzieje organizatorzy wiążą z Tomaszem Guziałkiem i Andrzejem Stankowskim oraz Przemysławem Lisieckim i Marcinem Wlazikiem. Do Poznania przyjadą również zawodnicy z doświadczeniem w zagranicznych klubach – Marcin Końpa reprezentujący wicemistrza Anglii – Polonię Volley oraz Paweł Stysiał – grający w SK Posojilnica Aich/ Dob – triumfatorze ligi austriackiej.

Turniej Plaża Wolności 2018 otwiera cykl turniejów siatkarskich, organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. W dniach 7 i 8 lipca w Oddziale Rataje (dawniej: Ośrodek Przywodny Rataje) odbędą się rozgrywki Warta Cup. Najlepsze 24 pary żeńskie i męskie z tych dwóch imprez (Plaża Wolności i Warta Cup) zmierzą się w wielkim finale, który odbędzie się 4 i 5 sierpnia na terenie Basenu Letniego Chwiałka. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały atrakcyjne nagrody dla uczestników. W eliminacjach panie i panowie powalczą o 1.500 zł. Łączna pula nagród wynosi ponad 12.000 złotych. Każdy uczestnik otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, w którym znajdzie się między innymi profesjonalna koszulka lub top zawodniczy. Komplet informacji o turniejach siatkówki plażowej organizowanych przez POSiR znajduje się na stronie: 

Chwiałka Open, Warta Cup i Plaża Wolności 2018 | POSiR

http://posir.poznan.pl/chwialkaopen/

Wszelkich informacji udziela:
Jacek Kubiak
Organizator cyklu turniejów siatkówki
Plaża Wolności, Warta Cup, Chwiałka Open,
j.kubiak@posir.poznan.pl,
kom. 502 859 830

fot. B. Guziałek<br>

fot. B. Guziałek

fot. B. Guziałek

fot. B. Guziałek

fot. B. Guziałek

fot. B. Guziałek

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kaczmarek i Lewandowski awansują do Turnieju Gwiazd

temu

Turniej siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn otworzył 10. edycję Lotto Plaży Wolności Poznań 2018. Po dwóch dniach rywalizacji najlepsze wśród pań okazały się Kamila Płaczek i Gabriela Puławska. Sebastian Kaczmarek i Paweł Lewandowski triumfowali w sobotnim turnieju mężczyzn. Panowie oprócz nagród finansowych i rzeczowych zagwarantowali sobie tym samym udział w dzisiejszym Turnieju Gwiazd.
Zmiany w skateparku na Oddziale Rataje

temu

Drewniane rampy Skateparku Wyspa na terenie Oddziału Rataje POSiR zostaną z końcem kwietnia wygrodzone i wyłączone z użytku. Ich stan techniczny zagraża bezpieczeństwu. Wszyscy użytkownicy skateparku będą mogli nadal korzystać z elementów betonowych.
Memoriał Bronisława Szwarca

temu

Blisko 2 tysiące uczniów z Poznania i okolic w środę 25 kwietnia weźmie udział w drużynowych biegach przełajowych na Polanie Harcerza nad Maltą.  Impreza oprócz popularyzacji sportu ma na celu uczczenie pamięci wybitnego lekkoatlety oraz patrioty – Bronisława Szwarca. Zawody są rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczestnicy będą się ścigać na dystansach od 1000 do 3000 metrów. Biegi odbędą się na oznaczonych pętlach w pobliżu Polany Harcerza.
Stanowoisko POSiR w sprawie nierzetelnych informacji publikowanych w mediach na temat rozbiórki budynku na terenie MOS przy ul. Gdańskiej

temu

Konieczność rozbiórki budynku B na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na Śródce nie wynika z postanowienia POSiR, lecz jest wynikiem ekspertyzy, którą w 2017 roku zlecono przed planowanym remontem obiektów przy ul. Gdańskiej.