Kaczmarek i Lewandowski awansują do Turnieju Gwiazd

Kaczmarek i Lewandowski awansują do Turnieju Gwiazd

Opublikowany

Turniej siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn otworzył 10. edycję Lotto Plaży Wolności Poznań 2018. Po dwóch dniach rywalizacji najlepsze wśród pań okazały się Kamila Płaczek i Gabriela Puławska. Sebastian Kaczmarek i Paweł Lewandowski triumfowali w sobotnim turnieju mężczyzn. Panowie oprócz nagród finansowych i rzeczowych zagwarantowali sobie tym samym udział w dzisiejszym Turnieju Gwiazd.

W piątkowe popołudnie na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 do rywalizacji przystąpiły 24 drużyny kobiece. W roli faworytek stawiane były między innymi Akademickie Mistrzynie Wielkopolski –Anette Ngamayama i Martyna Tracz oraz triumfatorki Warta Cup 2017 –Kamila Płaczek i Gabriela Puławska. Los sprawił jednak, że oba te zespoły spotkały się już w pierwszej rundzie turnieju. Pewne zwycięstwo odniosły Kama i Gabi, co dodatkowo wzmocniło morale w tej ekipie. Po ponad siedmiu godzinach sportowej rywalizacji para okazała się bezkonkurencyjna w całym turnieju. W niezwykle zaciętym finale Płaczek i Puławska pokonały zawodniczki pierwszoligowego Energetyka Poznań – Natalię Bogdanowicz i Barbarę Cembrzyńską 2:0 (23:21, 15:9). W meczu o brąz reprezentantki UAM Poznań – Magdalena Pater i Justyna Kozłowska pokonały Urszulę Bogacz i Jagodę Radzewicz.

–Był to dla nas pierwszy ważny turniej w rozpoczynającym się sezonie, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się wygrać – mówi zadowolona Kamila Płaczek z Jankowa Przygodzkiego. – Mamy nadzieję, że w dalszej części cyklu pójdzie nam równie wspaniale – wtóruje jej partnerka, Gabriela Płaczek z Poznania.

W sobotę na specjalnie zbudowanych boiskach na Placu Wolności rywalizowali panowie. Wśród 32 zgłoszonych par znalazły się zespoły typowo amatorskie, ale też i takie, które znane są z Mistrzostw Polski. Na liście uczestników znaleźli się między innymi aktualni Mistrz Austrii i Wicemistrz Anglii na hali. Poziom najmocniejszych zespołów był tak wyrównany, że trudno było wskazać na faworytów. Ostatecznie po ponad 10 godzinach sportowej walki status niepokonanych zachowali Sebastian Kaczmarek z Krotoszyna i Paweł Lewandowski z Wrocławia, którzy w zeszłym sezonie zajęli 9 miejsce w finale Mistrzostw Polski w Mysłowicach.

Finał był najdłuższym i najbardziej wyrównanym pojedynkiem, jaki miał miejsce podczas zawodów. Pierwszą partię zwyciężyli Roman i Adam Andrys z Wrocławia(15:9). Dwa kolejny sety na przewagi wygrywali jednak Kaczmarek i Lewandowski i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium (15:13,16:14). Mecz ten podbił serca kibiców, którzy gromkimi oklaskami nagradzali widowiskowe akcje, których pełen był mecz o złoto.

–Gra w ścisłym centrum miasta przy aplauzie kibiców to dla nas wielka przyjemność –mówi Sebastian Kaczmarek młodzieżowy Mistrz Europy i Wicemistrz Świata.– Bardzo się cieszymy, że będziemy grać jutro w Turnieju Gwiazd. Damy z siebie wszystko – wtóruje mu Paweł Lewandowski z Wrocławia.

O brąz rywalizowali Martin Chiniewicz (Warszawa) i Michał Korycki (Przysucha) oraz reprezentanci Wrześni – Przemysław Lisiecki i Marcin Wlazik. Zespoły te spotkały się już w ćwierćfinale, w którym Wielkopolanie byli o dwie piłki lepsi od faworytów. Dziewiąta(podobnie jak Kaczmarek i Lewandowski) para finału Mistrzostw Polski 2017 wykorzystała okazję do rewanżu i to bardziej doświadczona ekipa cieszyła się z najniższego stopnia podium. Zdobywcy czwartego miejsca mogą być z siebie dumni. Byli nie tylko najlepszą drużyną spośród par nie grających zawodowo, ale za swoimi plecami zostawili między innymi Tkaczuka i Wierzbickiego, Stysiała i Zielińskiego czy Wianeckiego i Bartkowskiego.

– W tej chwili jesteśmy delikatnie rozczarowani tym, że nie zajęliśmy trzeciego miejsca, ale już jutro powinno dotrzeć do nas jak wielki sukces osiągnęliśmy na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 –relacjonuje na gorąco Przemysław Lisiecki, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. – Na pewno przyjedziemy na kolejne turnieje tego cyklu i mam nadzieję, że pójdzie nam równie dobrze – dodaje MVP rozgrywek.

Najlepszą parą z Poznania zostali Tomasz Guziałek i Andrzej Stankowski, znani z występów w drużynie Fajny Kolektyw.  

Dziś na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 trwa Turniej Gwiazd. Zwycięstwo w sobotnich zawodach pary Kaczmarek/Lewandowski zaowocowało zaproszeniem do rywalizacji w tych zawodach. Pliński, Kądzioła Witczak, Kapelus to tylko niektóre siatkarskie znakomitości, z którymi przyjdzie się zmierzyć triumfatorom rozgrywek organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Następnym punktem cyklu turniejów siatkówki plażowej organizowanych przez POSiR będzie Warta Cup 2018, który odbędzie się w dniach 7 i 8 lipca na terenie Oddziału Rataje. Zapisy na te zawody odbędą się w czerwcu.Zwieńczeniem siatkarskich zmagań będzie wielki finał Chwiałka Open 2018, który zaplanowano na 4 i 5 sierpnia. Udział w nim wezmą po 24 najlepsze zespoły kobiet i mężczyzn wyłonione w trakcie rozgrywek na Plaży Wolności oraz w turnieju Warta Cup.

–Cieszymy się, że nasze turnieje mają co raz większa renomę i przyciągają tak wspaniałych zawodników. Już dziś zapraszam sportowców do udziału w Warcie Cup i wielkim finale Chwiałka Open 2018– podsumowuje Zbigniew Madoński dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie:

Chwiałka Open, Warta Cup i Plaża Wolności 2018 | POSiR

http://posir.poznan.pl/chwialkaopen/

Fot. Bernard Guziałek

Fot. Bernard Guziałek

Fot. Bernard Guziałek

Fot. Bernard Guziałek

Fot. Bernard Guziałek

Fot. Bernard Guziałek

Fot. Bernard Guziałek

Fot. Bernard Guziałek

Udostępnij

Powiązane artykuły
Informacja prasowa - Święto siatkówki na Plaży Wolności

temu

Ponad 110 zawodników z całej Polski spotka się w Poznaniu w najbliższy weekend, aby stanąć do rywalizacji w turniejach siatkówki plażowej. Warszawa, Wrocław, Bydgoszcz czy Koszalin to tylko niektóre miasta które delegowały swoich reprezentantów na te prestiżowe zawody. Swój udział potwierdzili najlepsi zawodnicy w kraju.
Zmiany w skateparku na Oddziale Rataje

temu

Drewniane rampy Skateparku Wyspa na terenie Oddziału Rataje POSiR zostaną z końcem kwietnia wygrodzone i wyłączone z użytku. Ich stan techniczny zagraża bezpieczeństwu. Wszyscy użytkownicy skateparku będą mogli nadal korzystać z elementów betonowych.
Memoriał Bronisława Szwarca

temu

Blisko 2 tysiące uczniów z Poznania i okolic w środę 25 kwietnia weźmie udział w drużynowych biegach przełajowych na Polanie Harcerza nad Maltą.  Impreza oprócz popularyzacji sportu ma na celu uczczenie pamięci wybitnego lekkoatlety oraz patrioty – Bronisława Szwarca. Zawody są rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczestnicy będą się ścigać na dystansach od 1000 do 3000 metrów. Biegi odbędą się na oznaczonych pętlach w pobliżu Polany Harcerza.
Stanowoisko POSiR w sprawie nierzetelnych informacji publikowanych w mediach na temat rozbiórki budynku na terenie MOS przy ul. Gdańskiej

temu

Konieczność rozbiórki budynku B na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na Śródce nie wynika z postanowienia POSiR, lecz jest wynikiem ekspertyzy, którą w 2017 roku zlecono przed planowanym remontem obiektów przy ul. Gdańskiej.